Menü
Gyermekorvosi rendelő Dunaharaszti Ha gyermekorvost keres Dunaharasztiban!
  • Dr. Rácz Ildikó Enikő

    Dr. Rácz Ildikó Enikő

    Csecsemő és gyermekgyógyász szakorvos

    Tovább
  • Gyermekgyógyászati szakvizsgálat

    Gyermekgyógyászati szakvizsgálat

    Tanácsadás újszülötteknek, csecsemőknek

    Bejelentkezés
  • Hasznos Tanácsok

    Hasznos Tanácsok

    Hasznos tanácsok (nem)csak kisgyermekeseknek...

    Megnézem
  • „Minden gyerek jó, ha jól érzi magát a világban..”

    „Minden gyerek jó, ha jól érzi magát a világban..”

    Az egészséges kisbabákért

Hasznos tanácsok

Napszúrás

Napszúrás

A nyári melegben fokozottan figyeljünk gyermekeinkre!

tovább

Középfülgyulladás, vagy akut otitis media

Középfülgyulladás, vagy akut otitis media

Az egyik leggyakoribb lázas megbetegedés kisgyermekkorban,de valójában miről is van szó?

tovább

Mit tegyünk, ha lázas a gyermek

Általában 36,5 - 37,2°C között normálisnak tekinthető a testhőmérséklet, ha beszámítjuk, hogy a testhőmérséklet átlagos napi ingadozása 0,5°C. Ekkora eltérés van a normális hajnali és az esti értékek között.

tovább

Kullancs-csípésről

A nyár közeledtével egyre gyakoribbá válnak a kulancs csípések. Mit tegyünk ha kullancsot találunk gyermekünkben?

tovább

Amit a védőoltásokról tudni kell

A védőoltások célja, hogy a járványokat okozó, gyakran súlyos, esetenként akár halállal végződő fertőző betegségektől gyermekeinket megóvjuk.

tovább

Kötelező védőoltások

Életkorhoz kötött kötelező védőoltások Magyarországon

tovább

Nem kötelező védőoltások

A gyermekek öt éves koruk alatt különösen érzékenyek bizonyos betegségekre, hiszen a védekezésért felelős immunrendszerük még éretlen. Az időben adott védőoltásokkal meg tudjuk óvni őket bizonyos fertőző betegségektől, és egyúttal a közösség többi tagjának is védelmet biztosítunk, akik valamilyen okból nem kaptak védőoltást.

tovább

Külföldi utakkal kapcsolatos védőoltások

Külföldre utazó magyar állampolgárok védőoltásait és az ezzel kapcsolatos oltási tanácsadást, valamint nemzetközi oltási könyv kiállítását az ÁNTSZ területileg illetékes megyei intézetei és a Johan Béla Országos Epidemiológiai Központ Nemzetközi Oltóközpontja végzi.

tovább

Kötőhártya-gyulladás és az "árpa"

Mi a kötőhártya-gyulladás lényege? A kötőhártya-gyulladás – vagy más néven conjunctivitis – mind felnőtt, mind pedig gyermekkorban az egyik leggyakoribb szembetegség, mely a szemhéj és a szemgolyó külső rétegét alkotó áttetsző hártya gyulladásos elváltozása.

tovább

Croupról

Az ősz beálltától halmozódnak a légúti hurutok, ezért érdemes pár szót szólni az egyik a szülők számára legriasztóbb betegségről, a croupról (laryngitis subglottica)

tovább

Megosztás

Kapcsolat

Dr. Rácz Ildikó Enikő
Gyermekorvos
Cím: 2330 Dunaharaszti
Fő út 35.

Tel: +36-30-682-0981
Fax: +36-24-531-590
E-mail: orvos@raczildiko.eu

Rendelési idő:

Hétfő: 15:00-18:00
Kedd: 08:00-11:00
Szerda: 9:00-12:00 Egészséges tanácsadás
Rendelés: 12:00-15:00
Csütörtök: 15:00-18:00
Péntek: 08:00-11:00

 

Bejelentkezés»

Gyakori Kérdések

Mi a lázgörcs?

A lázgörcs - a gyermekkori görcsös állapotok leggyakoribb formája- a gyermek hirtelen felszökő láza esetén lép fel. A lázgörcs kisdedkorban a leggyakoribb. Ugyanis csecsemő-, és kisdedkorban az idegrendszer még éretlen, és a láz felszökésekor beállt hirtelen hőmérsékletváltozáskor fokozott görcskészség léphet fel. A gyermekek kb. 4.-5 %-a öt éves koráig átél egy lázgörcsöt. Ez leggyakrabban egyszer fordul elő. A görcsök akkor lépnek fel, amikor a betegség kezdetén a láz gyorsan igen magasra 39-40°C felszökik. A gyermek hirtelen elveszíti eszméletét, teste elernyed, vagy megfeszül, az izmok rángatózni kezdenek, amely az egész testre is kiterjedhet. A szemek fennakadnak, szájából nyál folyik. A görcs általában néhány perc alatt szűnik, de minden esetben szükséges orvosi vizsgálat, sok esetben kórházi felvétel, megfigyelés, kivizsgálás is. Mit tegyünk otthon lázgörcs észlelése esetén? Fontos hogy amennyire lehet, őrizzük meg nyugalmunkat, a gyermeket fektessük oldalra, és védjük az esetleges sérülésektől. Ha nagyrohama - rángógörcse - van, próbáljunk egy összehajtott zsebkendőt oldalról a fogai közé csúsztatni, nehogy megharapja a nyelvét. Ruhait lazítsuk meg. A görcsroham alatt figyeljük a gyermek légzését, színét. Ugyanis súlyosabb esetben, hosszabb görcsroham esetén, rövid ideig tartó légzéskimaradás is bekövetkezhet, illetve a gyermek elsápadhat, leszürkülhet. Ha már volt a gyermekének lázgörcse, akkor minden hurutos, lázas megbetegedés kapcsán rendszeresen, naponta többször mérje a lázát. A lázcsillapító kúpot, vagy szirupot már kb. 38,5°C-os láznál adja be. Az első lázgörcs lezajlása után, vagy lázgörcs hajlamban a gyermekorvos otthonra görcsoldó gyógyszert ír fel, - leggyakrabban végbélbe adható görcsoldó oldatot - amelyet a görcs kezdetén a végbélnyílásba kell nyomni. Mivel a görcsoldót tartalmazó oldat a végbélből nagyon gyorsan felszívódik, így a görcsroham is gyorsan megszűnik. Lázgörcs esetén a fentebb leírt teendők elvégzésével, párhuzamosan értesíteni kell a háziorvost, vagy a mentőket.   Dr. Szabolcs Andrea és Dr. Zilahy Mónika